Site Loader

Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów. Jakakolwiek wada, nawet najdrobniejsza, wpływa na komfort codziennego życia. Na szczęście można ją łatwo skorygować z pomocą szkieł korekcyjnych. Są one dobierane indywidualnie, więc konieczna jest wizyta u okulisty lub w salonie optycznym. Ich cena zależnie od przypadku także może być różna.

Szkła korekcyjne – nowy i lepszy sposób widzenia

Wady wzroku mogą być bardzo różne – najczęstsze do krótkowidztwo lub dalekowidztwo, które mogą mieć bardzo różną skalę. Inne coraz częstsze to także astygmatyzm. Każda z nich zaburza sposób widzenia, co może w dużym stopniu utrudniać codzienne funkcjonowanie. Receptą na to są szkła korekcyjne, które indywidualnie do każdego przypadku dobiera specjalista w tym fachu. Dzięki nim koryguje się jakość widzenia i tym samym poprawia komfort życia. Alternatywą dla okularów są soczewki kontaktowe, jednak wciąż wiele osób pozostaje przy tradycyjnych okularach, a przynajmniej używa ich od czasu do czasu, np. w domu.

Szkła korekcyjne mogą zdecydowanie różnić się ceną

Nie tylko korekcja widzenia – co jeszcze mogą szkła korekcyjne?

Najważniejszą funkcją szkieł korekcyjnych jest poprawa jakości widzenia, ale nie tylko. Szkła korekcyjne mogą także posiadać wiele dodatkowych funkcji, które dobiera się adekwatnie do swoich potrzeb. Mogą one również między innymi:

  • chronić przed promieniowanie UV,
  • posiadać specjalną powłokę, tzw. antyrefleks, która dodatkowo chroni oczy korzystających codzienne z komputera,
  • wspomagać jazdę samochodem.

Ponadto szkła korekcyjne mogą posiadać, tzw. utwardzenie, które dodatkowo chroni szkła przed uszkodzeniami mechanicznymi. Są to oczywiście funkcje dodatkowe, o których decyduje osoba zakupująca okulary.

Cena szkieł korekcyjnych

Szkła korekcyjne mogą zdecydowanie różnić się ceną. Ma na to wpływ przede wszystkim wada wzroku – im większa i bardziej złożona, tym szkła korekcyjne mogą być droższe. Ponadto, jeśli chcemy, aby były one nieco cieńsze, to to również robi różnicę w cenie. Cena tych najbardziej podstawowych może zaczynać się już od kilkudziesięciu złotych.

Na różnicę w cenie wpływają także dodatkowe powłoki, które pełnią ważne funkcje, np. chronią przed promieniowanie UV lub przed promieniowaniem z ekranów komputerów. Takie przeciwsłoneczne szkła korekcyjne lub z antyrefleksem są zdecydowanie droższe i z połączeniem dużej wady wzroku mogą osiągać ceną nawet kilkuset złotych. Istotną cechą szkieł jest także dobór odpowiednich oprawek, które nie tylko wpływają na codzienny komfort noszenia okularów, ale również mają cel estetyczny.

Celina