Site Loader

W naszym klimacie słoneczne dni w miesiącach letnich mogą występować nawet przez cały czas ich trwania. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne, których soczewki mają wbudowany filtr UV chroniący wzrok przed silnym promieniowaniem ultrafioletowym. Skutecznie działający filtr znajdziemy w produktach, w których jakość jest wykładnikiem troski o klienta. Mowa tu o markowych okularach, których znakiem towarowym jest Carrera.

Carrera – rys historyczny

Okulary Carrera od początku stały się modelowymi wyrobami – w kolekcjach znajdziemy projekty zarówno klasyczne, jak i casualoweMarka Carrera powstała w roku 1956 w Austrii. Została założona przez producenta okularów sportowych Wilhelma Angera, których projekt był inspirowany wyścigami samochodowymi.

Przez następne lata działalności, firma oprócz dotychczasowej produkcji zajmowała się również badaniami nad znalezieniem materiału lżejszego od ówcześnie stosowanego w okularach, a jednocześnie bardziej wytrzymałego na warunki zewnętrzne. Poszukiwania zostały zwieńczone sukcesem i pojawił się materiał pod nazwą optyl, mniej alergizujący i bardziej elastyczny, co zostało przez zainteresowanych przyjęte z wielkim uznaniem.

Połowa lat siedemdziesiątych to czas zmian dla firmy, zmieniona została nazwa na Carrera International oraz rozpoczęto produkcję okularów przeciwsłonecznych na skalę masową. Jednocześnie marka Carrera zasponsorowała wiele imprez sportowych na całym świecie, przez co jej nazwa została utrwalona i łatwo rozpoznawalna.

Pod koniec dwudziestego wieku siedziba firmy przeniosła się do Włoch, co pozwoliło na szybki rozwój firmy, której działalność nadal prężnie się rozwija.

Okulary Carrera

Okulary Carrera (https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Korekcyjne_Damskie_Carrera-473.html) to znany i ceniony produkt na całym świecie. Ich charakterystyczną cechą jest W naszym klimacie słoneczne dni w miesiącach letnich mogą występować nawet przez cały czas ich trwaniapodwójny mostek, stosowany w większości modeli okularów przeciwsłonecznych. Jeszcze do niedawna, topowym modelem był produkt Champion, obecnie na pierwszym miejscu plasuje się kolekcja Maverick, reklamowana przez artystę Jareda Leto.

Okulary Carrera od początku stały się modelowymi wyrobami – w kolekcjach znajdziemy projekty zarówno klasyczne, jak i casualowe. Cechują się szerokimi oprawkami, wygodnymi zausznikami oraz nowoczesnymi detalami, co czyni je flagowymi modelami wśród topowych produktów. Markę Carrera cenią wielkie gwiazdy filmowe, artyści muzyczni, piosenkarze czy celebryci.

Wśród najbardziej chętnie noszonych modeli dla kobiet, mężczyzn, a także dzieci, znajdziemy okulary Carrera w delikatnych, drucianych oprawkach, bez oprawek, w oprawkach stylizowanych na minione epoki, klasyczne, retro oraz nowoczesne. Ich kształt może być bardzo różny – najczęściej to nieforemny prostokąt, ale również trapez czy nieregularny owal. Szkła okularów mogą mieć dowolną barwę, znajdziemy tu: odcień niebieski, szary, brązowy, zielony i wiele innych. Każdy z nich doskonale powstrzymuje intensywność promieni świetlnych, a wbudowany filtr chroni wzrok przed szkodliwym promieniowaniem.

Okulary korekcyjne Carrera

Pośród okularów słonecznych, marka Carrera zajmuje się również produkcją okularów korekcyjnych, dostępnych w szerokiej gamie kolorystycznej oprawek i w wyborze kształtu pasujących do rysów twarzy. Jakość okularów Carrera stoi na wysokim poziomie, a wygoda ich noszenia zasługuje na wysokie uznanie zainteresowanych.

Celina