Site Loader

Zmysł wzroku jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka. To dzięki niemu możemy nie tylko podziwiać piękno otaczjącego świata, ale także pracować, uczyć się. Pozwala odnajdować się w przestrzeni. W obecnych czasach wzrok narażony jest na wiele szkodliwych czynników. Ekrany, zanieczyszczenie powietrza, spędzanie czasu w sztucznie oświetlanych pomieszczeniach. To wszystko sprawia, ze konieczne może być noszenie okularów korekcyjnych.

Markowe oprawki okularów korekcyjnych – okulary Tom Ford

Okulary i oprawki korekcyjne to najpopularniejszy sposób na korekcje wrodzonych lub nabytych wad wzroku. Wybór oprawek do okularów korekcyjnych nie powinien być pochopny. Tego typu okulary spoczywają na naszym nosie przez cały dzień. Powinny zatem być lekkie, wygodne i doskonale dobrane do owalu twarzy i typu urody.

Wybierając oprawki do okularów korekcyjnych warto postawić na sprawdzoną markę. Nie powinno się oszczędzać na doborze oprawek. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto przejrzeć ofertę różnych sprzedawców. Wśród rożnych marek godne polecenia okazują się okulary Tom Ford.

Zmysł wzroku jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka

 

Tom Ford stawiany jest w jednym rzędzie z największymi markami modowymi takimi jak Dior, Armani czy Luis Vuitton. Swoją karierę zaczynał jako projektant u Gucciego w momencie kiedy firma chyliła się ku upadkowi. Po dziesięciu latach współpracy, za jego sprawą firma została wywindowana na szczyty popularności. Nawet po zmianie wykupieniu firmy przez Ives Saint Laurent Ford był mianowany dyrektorem kreatywnym Jego okulary uwielbiane są za ich wyjątkowy, ponadczasowy design oraz połączenie stylu nowoczesnego i vintage. Wśród wielu, dostępnych modeli oprawek, każdy znajdzie coś dla siebie.

W 2004 roku po kłótni z dyrektorem generalnym, Ford postanowił utworzyć swoją własną markę.

Do wyboru do koloru, czyli rodzaje ramek

Okulary Tom Ford pojawiają się we wszystkich wariantach. Wybierając najlepsze dla siebie ramki warto kierować się kilkoma kryteriami. Po pierwsze należy odpowiedni dobrać je do kształtu twarzy. Okrągła twarz będzie podkreślona w okularach prostokątnych, kwadratowych czy zwężających się ku dołowi. Do twarzy kwadratowej lepiej wybrać modele o wyraźnych kantach np. kwadratowe czy prostokątne. Dobierając okulary do owalnej twarzy należy pamiętać, aby nie wychodziły poza owal twarzy. Twarz trójkątna dobrze zaprezentuje się w lekkich okularach bez ramek.

Okulary i oprawki korekcyjne to najpopularniejszy sposób na korekcje wrodzonych lub nabytych wad wzroku

Przy wyborze ramek warto kierować się kształtem nosa, oczu czy brwi. Ramki okularów korekcyjnych nie powinny wychodzić ponad linię brwi, okulary powinny podkreślać oczy- tu wybór zależy od rodzaju szkieł i powinny wygodnie osadzać się na nosie. Okulary powinny być dobrane do typu urody, stylu ubioru, charakteru pracy czy stylu życia. Z całą pewnością w w ofercie Forda nie zabraknie modelu dla nikogo.

Cechą wspólną wszystkich produktów tej marki jest ich ponadczasowy design. Są one klasyczne w formie i nienachalne w swej prostocie. To idealne oprawki dla ludzi sukcesu. Istotne jest również to, że wszystkie modele wykonywane są z najlepszych materiałów. Wybierając jedne z nich można mieć pewność, że piękny wygląd będzie szedł w parze z komfortem. Ford oferuje oprawki zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Jakość i styl dla najbardziej wymagających

Podsumowując: okulary Tom Ford należą do jednej z najbardziej rozpoznawalnych i zaufanych marek na światowym rynku. Właściciel firmy należy do czołówki światowych projektantów mody. Wybierając coś dla siebie z całą pewnością warto przyjrzeć się bliżej tym okularom – być może okażą się strzałem w dziesiątkę?

Celina