Site Loader

Okulary korekcyjne grają niezwykle istotną rolę u osób posiadających wadę wzroku. Szeroki asortyment oferowany przez salony optyczne, pozwala każdej osobie na znalezienie okularów skomponowanych idealnie pod własne preferencje, gust i styl. Okulary maskują niedoskonałości i podkreślają atuty w twarzy.

Wciąż idący do przodu postęp technologiczny, sprawia że większość czynności takie jak zakupy wykonać możemy za pomocą komputera. Kilkugodzinne przesiadywanie przed ekranem w pracy, sprawia, że nasz wzrok szybciej się męczy, oczy stają się wysuszone, swędzące i zaczerwienione. Żyjąc w dobie smartfonów, telewizorów i komputerów warto zadbać o swój wzrok i zdrowie.

Okulary biurowe są idealnym pomysłem dla osób spędzających godziny przed monitorem. Odciążają wzrok dzięki dobrze dobranym soczewkom okularowym i chronią nasze oczy.

Zwykłe okulary do czytania nie zawsze wystarczą.

JAKIE SOCZEWKI SĄ IDEALNE DO PRACY PRZY MONITORZE?

Są to szkła wieloogniskowe, nazywane okularami do komfortowego widzenia w pomieszczeniu. Idealnie sprawdzą się w przypadku przenoszenia wzroku z ekranu monitora w inne miejsce np.: na dokumenty.

Praca przy komputerze choć pozornie wygląda, nie jest to łatwe zadanie, a bynajmniej dla naszych oczu. Przez kilka godzin wzrok wędruje między monitorem, telefonem, dokumentami, spogląda za okno a później znów w monitor. Wzrok poradzić sobie musi nie tylko ze zmieniającą się odległością, lecz i ze zmieniającymi się warunkami oświetlenia. Za każdym razem oczy muszą dostosowywać się, aby uzyskać ostre pole widzenia.

Okulary korekcyjne grają niezwykle istotną rolę u osób posiadających wadę wzroku

Okulary biurowe są zatem polecane również dla osób z niewielką wadą wzroku.

CZYM SĄ OKULARY BIUROWE?

Są to soczewki które mają moc do widzenia w odległościach pośrednich i bliskich. Jakie są ich zalety? Przy patrzeniu na wprost w okularach biurowych, zyskujemy ostre widzenie na odległości pośrednie czyli ok. 1-4 m. Dzięki temu patrzenie na komputer staje się komfortowe, a obraz – wyraźny.

SYNDROM OKA BIUROWEGO

To niechlubna nazwa dla oczu, które były narażone na długotrwałą pracę przy komputerze. Są to oczy, które mają problem z wyraźnym widzeniem, są zmęczone a przez to generują ból głowy i dyskomfort.

Syndromami oka biurowego jest także:

  • obrzęk i opuchnięcie powiek i spojówek
  • uczucie swędzenia w oczach i okolicach oczu
  • niezdrowy wygląd gałki ocznej (widoczność żyłek, przekrwienie).
  • uczucie zmęczenia oczu.

Okulary biurowe są inwestycją nieco droższą od innych okularów przez wzgląd na specyfikę soczewki okularowej, ale z pewnością jest najlepszą.

 

Celina