Site Loader

Podstawowym zadaniem okularów korekcyjnych jest oczywiście korygowanie wad wzroku. Powinna posiadać je każda osoba, u której zdiagnozowano taką wadę. Okulary stanowią jednak także element codziennego ubioru, dlatego warto zadbać o ich aspekt wizualny. Dzięki markowym oprawkom można zyskać pewność siebie i stworzyć swój niepowtarzalny styl.

Dobre okulary korekcyjne – czyli jakie?

Okulary korekcyjne mają za zadanie w odpowiedni sposób skupić na siatkówce oka światło, które przechodzi przez rogówkę i soczewkę w celu uzyskania prawidłowego widzenia. Inne będą odpowiednie dla osób borykających się z dalekowzrocznością, a inne z krótkowzrocznością. Mogą okazać się konieczne także przy astygmatyzmie. Przed zakupem okularów należy oczywiście wykonać badania w celu dobrania odpowiednich szkieł. W przypadku okularów korekcyjnych ważna jest zarówno ich funkcjonalność, jak i estetyka. Wybór zależy w dużej mierze od okoliczności, w których będą noszone. Niektóre osoby muszą użytkować je przez cały czas, innym wystarczy zakładanie okularów do czytania czy podczas pracy przed komputerem. W tym ostatnim przypadku okulary mogą posiadać specjalną powłokę. By mieć pewność co do wyboru najlepszego produktu pod kątem wyglądu, należy zwrócić uwagę na swój kształt twarzy.

Stając przed koniecznością zakupu okularów korekcyjnych, warto zdecydować się na model pochodzący od renomowanego producenta

Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?

Wybór kształtu i koloru opraw okularowych jest bardzo istotny dla komfortu osoby noszącej okulary. Do twarzy owalnych pasują niemal wszystkie standardowe modele opraw. Przy twarzach okrągłych sprawdzą się prostokątne oprawki o kanciastych kształtach. Optyczne wyszczuplenie zapewnią okulary typu „kocie oczy” z ciemnymi i grubymi oprawkami. Posiadacze twarzy kwadratowych mogą wybrać lekko zaokrąglone okulary z oprawkami o szerokości takiej samej jak twarz. Dzięki temu zadbają o zachowanie idealnych proporcji. Mostek okularów powinien być ustawiony dość wysoko, warto wybierać też modele w wyrazistych kolorach. Okulary korekcyjne dla prostokątnej twarzy to takie, które zakryją znaczny fragment jej środkowej części. W ten sposób optycznie ją skrócą. Posiadacze trójkątnych twarzy powinni wybrać modele z oprawkami o zaokrąglonej dolnej krawędzi.

Jakie są rodzaje opraw okularowych?


Oprawki okularowe różnią się przede wszystkim ze względu na materiał wykonania i budowę. Można wyróżnić bardzo wiele rodzajów, lecz do najpopularniejszych należą:

  • oprawki z tworzywa sztucznego – grubsze i trwałe, sprawdzają się przede wszystkim w okularach do czytania,
  • oprawki metalowe – eleganckie, delikatniejsze i mniej widoczne na twarzy,
  • oprawki z tytanu – lekkie, eleganckie, delikatne, odporne na korozję i hipoalergiczne, lecz dość trudne do naprawy w przypadku uszkodzenia mechanicznego,
  • oprawki „na żyłkę” – lekkie i eleganckie, soczewka podtrzymywana jest przez żyłkę; najczęściej wykonane z metalu lub z zausznikami z tworzywa, wyjątkowo trwałe,
  • oprawki typu „patent” – bezramkowe, mało widoczne na twarzy, eleganckie i delikatne; w ich przypadku zaleca się stosowanie soczewek o zwiększonej wytrzymałości.

Czy warto sięgnąć po markowe okulary korekcyjne?

Stając przed koniecznością zakupu okularów korekcyjnych, warto zdecydować się na model pochodzący od renomowanego producenta. Oryginalne okulary wykonane są solidnie, z dbałością o najmniejsze detale. Do produkcji oprawek marki wykorzystują najlepszej jakości materiały, a do soczewek – wytrzymałego szkła. Noszenie okularów z oryginalnym logotypem gwarantuje zachowanie pewności siebie i doskonałego wyglądu.

Celina