Site Loader

W poniższym artykule dowiesz się jakie wady wzroku najczęściej występują wśród społeczeństwa. Przedstawimy również argumenty ku temu, że markowe oprawki do okularów korekcyjnych są świetnym rozwiązaniem.

Wady wzroku

Niestety wadę wzroku posiada ogromna część społeczeństwa w Polsce. Najczęściej oczywiście wynika to z wad wrodzonych, gdy jedno z rodziców dziecka bądź na przykład dziadków – również posiadało wadę wzroku. Występuje kilka rodzajów tych wad, na przykład:

Niestety wadę wzroku posiada ogromna część społeczeństwa w Polsce

  • Krótkowzroczność. Występuje ona najczęściej, a polega na niewyraźnym widzeniu przedmiotów znajdujących się daleko od danej osoby. Co ciekawe, ten rodzaj może być wadą zarówno wrodzoną jak i nabytą, która dotyka na przykład osób starszych, u których wzrok słabnie wraz z wiekiem. Takie osoby najczęściej przybliżają się do książki czy ekranu telefonu lub mrużą oczy, dzięki czemu widzą nieco lepiej. W celu zniwelowania lub zminimalizowania tej wady stosuje się okulary korekcyjne bądź soczewki kontaktowe. W jednym i drugim przypadku dioptrie będą oczywiście ujemne, a więc mamy do czynienia z tak zwanymi minusami.
  • Dalekowzroczność. Najczęściej powodem tej wady są uwarunkowania genetyczne, związane szczególnie z rodzicami. Przy tej wadzie niewyraźne widzimy z bliska. Oddalamy więc książki i wszelkie inne przedmioty od oczu aby widzieć lepiej i bardziej wyraźnie. W tym przypadku również idealnie poradzą sobie zarówno okulary korekcyjne jak i soczewki kontaktowe, ale tym razem oczywiście o dioptrii dodatniej. Stosujemy więc w tym przypadku tak zwane plusy.
  • Astygmatyzm. Najczęściej prowadzi on do niewyraźnego, zaburzonego obrazu. Problem występuje tutaj zarówno kiedy przedmioty znajdują się blisko jak i kiedy są daleko. Co ciekawe, astygmatyzm może łączyć się zarówno z krótkowzrocznością jak i dalekowzrocznością. Często napotkamy w przypadku tej wady również bóle głowy, częste mruganie, mrużenie oczu, czy problemu z utrzymaniem koncentracji. Pomóc nam może dobór odpowiednich soczewek bądź okularów korekcyjnych.

Markowe oprawki do okularów korekcyjnych

Planujesz zakup oprawek dla Ciebie bądź dla Twojego dziecka? Z pewnością staniesz przed wyborem i pytaniem czy warto zainwestować w markowe oprawki?

Wiążą się one oczywiście z wyższą ceną od standardowych modeli, niosą ze sobą jednak wiele dodatkowych zalet, które mogą przekonać Cię do zakupu. Po pierwsze, markowe oprawki to prestiżowy dodatek do codziennych outfitów. Będą idealnym dopełnieniem zarówno casualowych ubrań jak i eleganckich, wieczorowych stylizacji. Nie można również ukrywać, że prezencja i prestiż związany z markowymi oprawkami jest na zdecydowanie wyższym poziomie niż w przypadku oprawek z marketów za kilkaście złotych.

Plusem markowych oprawek do okularów korekcyjnych jest również jakość wykonania. Będą one zdecydowanie bardziej odporne na wyginanie czy uszkodzenia niż te najtańsze modele.

Markowe oprawki wyznaczają również trendy do których dąży cała konkurencja. Dzięki zakupowi będziesz więc zawsze wyglądać modnie i nowocześnie!

Czasy, w których noszenie okularów było wstydem dla zarówno dla dzieci jak i dorosłych – minęły już nieodwrotnie. Obecnie wiele osób decyduje się na zakup tak zwanych zerówek, tylko po to aby oprawki dopełniały ich stylizacje i świetnie wyglądały na twarzy. Mamy nieograniczone możliwości pod katem dopasowania odpowiedniego koloru oprawek. Możemy je również dopasować do kształtu naszej twarzy po to – aby zawsze prezentowały się perfekcyjnie i podnosiły naszą pewność siebie.

Celina