Jak działają okulary progresywne?
Okulary progresywne służą do widzenia na wszystkie odległości. Górna część okularów służy do patrzenia na dal i gdy zmienia się dystans widzenia na bliższy oko automatycznie patrzy przez środkową i dolną strefę, na przykład na ekran monitora i telefonu. Dlatego mówi się, że są to progresywne, co znaczy płynnie dopasowane, okulary. Wybór producentów soczewek progresywnych jest bardzo duży. Dlatego optyk może dokładnie wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla indywidualnych potrzeb widzenia Klienta. Ogólna zasada działania polega na uniwersalnym zastosowaniu okularów do dali i do bliży w jednych progresywnych. Zapewnią one ergonomiczną pozycję podczas pracy biurowej, jak również przy prowadzeniu samochodu.
Jakie wybrać okulary progresywne?
Okulary progresywne powinniśmy wybrać pod kątem potrzeb naszego widzenia. Jeśli dużo godzin spędzamy za biurkiem komputera ważne jest szerokie widzenie ekranu monitora. Kierowcy bezpiecznie dojadą do celu panoramiczne widząc drogę i lusterka samochodu dokładnie oceniając dalekie i pośrednie odległości, tam gdzie może wystąpić potencjalne zagrożenie.

Wybranie odpowiedniego rozwiązania konstrukcji okularów progresywnych pozwoli na komfort ich używania. Korzystajmy z okazji cenowych rozważnie. Decydując się na zakup okularów progresywnych zaufaj specjaliście, który dostarczy cennych informacji i przedstawi możliwe rozwiązania. Zapytaj o dopasowane rozwiązanie do swojego trybu życia i czynności wzrokowych, które wykonujesz w ciągu swojego dnia pracy i w czasie wolnym.
Jak się przyzwyczaić do okularów progresywnych?
Do okularów progresywnych można się bardzo łatwo przyzwyczaić. Im wcześniej dobierzesz pierwszą parę okularów progresywnych tym szybciej przekonasz się do wygody i uniwersalności tego rozwiązania. Ważne aby korzystać z okularów progresywnych jak najczęściej już od pierwszego dnia ich odbioru od optyka. Korzystaj z okularów zawsze w aktualnych mocach optycznych. Inne wartości niekorzystnie odwzorowują obraz i utrudniają wyraźne widzenie w nowych okularach progresywnych. Pamiętaj, że okulary progresywne są dopasowane indywidualnie. Korzystanie z takich okularów i pożyczanie ich od żony, męża lub znajomego nie zapewni dobrego widzenia i może doprowadzić do złego samopoczucia połączonym z bólem głowy
Ile kosztują okulary progresywne?
Aby dokonać wyceny okularów progresywnych potrzebne jest kilka informacji od osoby, która planuje ich zakup:
 • aktualne wartości korekcyjne (recepta okularowa)
 • czy będzie to pierwsza para okularów czy kolejna?
 • wnikliwy wywiad i analiza potrzeb widzenia

 • Na podstawie danych z rozmowy i dokładnego badania wzroku specjalista zaproponuje korzystne rozwiązanie. Nowe okulary progresywne powinny gwarantować panoramiczne widzenie. Lekkie i wygodne oprawy w estetycznych i gładkich soczewkach progresywnych to rozwiązanie optymalne na każdą kieszeń. Aby dowiedzieć się więcej możesz dokonać wyceny okularów w salonie.
  Jak nosić okulary progresywne ?

  Okulary progresywne użytkujemy przez cały czas, tak by zapewnić stabilne i komfortowe widzenie dla wzroku. Ważne aby oprawa była atrakcyjna i dopasowana, a szkła lekkie i estetycznie wykonane. Całość okularów powinna być dla ich użytkownika dopełnieniem wizerunku i stylu, a przede wszystkim niezbędnym narzędziem w pracy. Miejsce okularów jest na nasadzie nosa. Kombinowanie z innym ustawieniem okularów, na przykład: na głowie, na szyji, na „czubku nosa” utrudnia ich poprawne działanie. Nieustanne ściąganie i zakładanie okularów może powodować ich rozregulowanie, a niewłaściwe ustawienie powoduje często zmęczenie wzroku- objawy astenopii. Proces przyzwyczajenia się do nowych okularów progresywnych jest, tym krótszy, im częściej korzystamy z nowej pary okularów. Indywidualne dopasowanie okularów progresywnych pozwala na natychmiastową adaptację do tego rozwiązania. To znaczy jeśli budzimy się rano, pierwszym odruchem jest „łapanie ostrości” i szukanie swoich porządnych okularów. Okulary progresywne służą do dobrego widzenia na wszystkie odległości przez cały dzień. Odczytywanie wiadomości w telefonie, czytanie książki i obserwowanie ptaków- obrazy w różnej odległości, można widzieć wyraźnie i panoramicznie w profesjonalnie dopasowanych okularach progresywnych. Dlatego można je nazywać okularami uniwersalnymi. Ich ułożenie na nasadzie nosa jest bardzo istotne. Ważne jest, aby pomiary potrzebne do wykonania okularów, optyk dokonał z zegarmistrzowską precyzją (dzięki nowoczesnej technologii personalizacji Apple Ipad), w wygodnej i prawidłowej pozycji na nasadzie nosa nowego użytkownika okularów progresywnych. Wygodę i komfort noszenia okularów progresywnych zapewnia fachowa kadra optyczna, która dopasuje najbardziej korzystne rozwiązanie dla każdego. Okulary progresywne z rzetelną umiejętnością oceny potrzeb i wymagań Klienta to klucz do zadowolenia każdego użytkownika nowej pary okularów progresywnych.

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  Przejdź na Skoptyk.pl
  Loading...